Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Wielkiem

Jesteś tutaj:

"Wiedzę możemy zdobywać od innych,

ale mądrości musimy nauczyć się sami."

Adam Mickiewicz

Dzisiaj na tablicy

Święto Wielkiej Nocy,

to czas otuchy i nadziei,

czas odradzania się wiary

w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.

Życzymy, aby Święta Wielkanocne

przyniosły radość,

pokój oraz wzajemną życzliwość.

By stały się źródłem wzmacniania ducha!

Radosnych Świąt Wielkanocnych życzą

Dyrekcja, nauczyciele
                                                                 i pracownicy szkoły

116 111 - Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży

800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – bezpłatny telefon czynny całą dobę (24h).

Szanowni Państwo

Uprzejmie informuję, iż dzieci chore tj. z objawami infekcji: katar, kaszel, gorączka nie przychodzą do szkoły do czasu wyzdrowienia. Zaświadczenia lekarskie są niekwestionowanym dokumentem o stanie zdrowia dziecka.

Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Kazimierza Wielkiego
w Wielkiem

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym.

Celem Programu Laboratoria Przyszłości jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci
i młodzieży.

Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne,
w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe
na zakup wyposażenia  potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej. Z pozyskanych środków został  zakupiony następujący sprzęt o wartości 30 000zł:

Drukarka 3D w raz z akcesoriami, filamenty, lutownica, oświetlenie do realizacji nagrań, kamera, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, Gimbal, makeblock- roboty do samodzielnego składania. W nowym roku szkolnym będziemy wykorzystywali sprzęt podczas realizacji zajęć.

SOS-telefon zaufania

Od 2021 r. działa całodobowo darmowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 121212 oraz specjalny czat internetowy czat.brpd.gov.pl, gdzie dzieci i młodzież mogą porozmawiać o swoich problemach, doświadczanych trudnościach, a także wspólnie ze specjalistami zastanowić się nad rozwiązaniami i sposobami radzenia sobie z kryzysem. Przy telefonie i czacie dyżurują także specjaliści posługujący się językiem ukraińskim i rosyjskim, zaś w poniedziałki w godzinach od 18.00 do 20.00 dyżuruje prawnik specjalizujący się w prawach uchodźców i cudzoziemców.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – Rzecznik Praw Dziecka (brpd.gov.pl)